S.S.S

Merak Ettikleriniz!

Psikolojik Danışmanlık Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Ruh sağlığı alanında profesyonel hizmet sunan uzmanların, yetkin oldukları psikoloji alanının bilgi ve becerilerini kullanarak, psikolojik kaynaklı ruhsal problemlerin çözümü konusunda yardım isteyen danışanların değişim ve dönüşüm yolculuğuna eşlik etme sürecidir.

Neden Psikoloğa Gitmeliyiz?

Baş etmekte zorlandığınız, çaresiz hissettiğiniz durumlarda bir uzman desteği, sizi bulunduğunuz olumsuz duygu durumundan daha kolay çıkmanızı sağlayacaktır. Sizi rahatsız eden, mutsuz hissettiren, olumsuz etkileyen her şeyi herkes ile paylaşmanız zordur. Ancak size yardımcı olacak yetkinliğe sahip, etik kurallara dikkat etmek zorunda olan bir uzmana güvenle açılabilir, her türlü sorununuzu anlatabilir, gerekli yardımı etkin bir şekilde alabilirsiniz.

Ne Zaman Profesyonel Destek Almalıyız?

Yaşam kalitenizi etkileyen, duygu durumunuzda olumsuz değişimler hissettiğiniz, sizi etkileyen durumlarla baş etmekte zorlandığınız, mutsuz, huzursuz, bunaltılı, takıntılı, çökkün, isteksiz, kaygılı, yaşam coşkunuzun kalmadığını hissettiğiniz, ilişkiniz de ve cinsel hayatınızda sorunlar yaşadığınız durumlarda, mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Psikolojik Danışmanlık hizmeti alacağınız kişinin alanında yetkin olması, uyguladığı Psikolojik Danışmanlık yöntemlerine dair gerekli eğitimleri almış olmasına, deneyimine, bilgi birikimi ve danışmanlık becerilerine hakim olması gerekir.

Psikoloğa Kaç Seans Gitmeliyiz?

Psikolojik Danışmanlık süreci terapi yöntemine, sorununuza, size bağlı olarak değişiklik gösterir. Birkaç seans yeterli olacağı gibi birkaç yıl da sürebilir. Psikolojik Danışmanlık süresi tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir.

Seanslara Hangi Sıklıkta Gitmeliyiz?

Seans sıklığı ihtiyacınıza göre planlanır. Genelde haftada bir olmakla birlikte daha sık, ya da 2 haftada bir de yapılabilir.

Seanslarda Anlattıklarım Gizli Kalır Mı?

Psikolojik Danışmanlık sürecinde gizlilik en önemli ilkelerdendir. Konuşulan konular psikologla sizin aranızda kalır. En yakın aile fertlerine bile izniniz olmadan anlattıklarınız paylaşılmaz.

Hangi Günler ve Saatler Çalışıyorsunuz?

Merkezimiz Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.30-19.00 arası açıktır. Uzmanlarımızın çalışma gün ve saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Bize Sorun!

Başka Bir Sorunuz Mu Var?

    Whatsapp Hattı
    1
    Personita Terapi Whatsapp Hattı
    Personita Terapi Whatsapp Hattı