Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

16 Eylül 2020 @ 20:00 - 19 Eylül 2020 @ 23:00

Dr. Ben FURMAN ile ‘’ Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi‘’ (Ardıl çeviri Klinik Psikolog Olcay Tüzün Akgün tarafından yapılacaktır.)

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ NEDİR?

1980li yıllarda Steve de Shazer ve Insoo Kim Berg tarafından geliştirilmiş bir terapi yaklaşımıdır. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, sorunun yaşandığı şimdiki ana ve sorunun kaynaklandığı geçmiş zamana odaklanmaktansa sorunun çözülme ihtimali olan gelecek zamana odaklanır.

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİM İÇERİĞİ

Ben Furman ile yapılan bu online eğitimde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi prensiplerini , uygulamalarını, bireylerle, ailelerle çiftlerle ve çocuklarla terapide nasıl uygulanabileceğini öğreneceksiniz. Çözüm odaklı terapi, tanılarına bakılmaksızın insanlara yardımcı olmak için uygun bir trans-tanı yaklaşımıdır. Terapötik konuşmaların vurgusu problemlere değil, güçlü yönlere ve geçmişe değil geleceğe yönelik olduğundan, tedaviye diğer yaklaşımlardan farklıdır.

Detaylı Bilgi için: https://www.sf-onlineacademy.org/about/ben-furman/

BEN FURMAN’IN MESAJI

Terapi kısaca nasıl yapılır? – Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapinin Prensipleri ve Uygulaması. Bu çevrimiçi eğitimde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapinin prensiplerini ve uygulamalarını öğreneceksiniz.Bu yenilikçi fikirlerin nereden geldiğini ve profesyonellerin fikirlerini danışanlar ile günlük işlerinde nasıl kullanabileceğini öğrenme fırsatı bulacaksınız. Danışanlarınızın problemlerini keşfederek değil, tedavinin iyi sonucunu tanımlayarak, tedavinizi danışanlarınız ile nasıl başlatacağınızı öğreteceğim. Zayıflıklardan ziyade güçlü yönlere nasıl odaklanacağınızı ve dikkat etmeyi ve küçük olumlu değişiklikleri nasıl kutlayacağınızı keşfedeceksiniz. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi sadece danışanlarınız için bir armağan değil, aynı zamanda işinize neşe ve coşku getiren bir yöntemdir.

DR. BEN FURMAN KİMDİR?

Finlandiyalı Psikoterapist & Psikiyatri Uzm. Dr. Ben Furman IASTI onaylı Helsinki Brief Therapy Institute kurucusu, Kids’Skills Terapi yönteminin geliştiricisidir. Kısa Sreli Çözüm Odaklı Terapi üzerine onlarca kitabı olan, televizyon programları yapan, dünya çapında eğitimler veren Dr. Ben FURMAN hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için; https://benfurman.com/WP2/about-me/
NOT:Eğitim sonunda IASTI onaylı Helsinki Brief Therapy Institute onaylı belge verilecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ : 1250 TL. + KDV

IBAN : TR870006400000122100610315

KAYIT İÇİN

Detaylar

Başlangıç:
16 Eylül 2020 @ 20:00
Bitiş:
19 Eylül 2020 @ 23:00

Organizatör

Psikolog Seda ASLAN
Telefon:
0545 567 16 03
E-posta:
info@personitaterapi.com

Mekan

Online Eğitim
Corner Plus FSM Bulvarı Fethiye Mah. Sanayi Cad. No:263 Kat:3 Nilüfer / Bursa
Nilüfer/Bursa, 16000
+ Google Haritalar
Telefon:
0545 567 16 03
View Mekan Website
Whatsapp Hattı
1
Personita Terapi Whatsapp Hattı
Personita Terapi Whatsapp Hattı