Bireysel terapi nedir?

Bireysel terapi, terapistin danışanla birebir ilgilendiği, gizlilik esasına dayalı bir terapi şeklidir. Terapist danışanın kendini daha iyi tanıması, içsel sıkıntılarını anlamlandırabilmesi ve ona kendisini geliştirmesi için yardımcı olmayı amaçlar. Danışana karşılaştığı kişisel ve sosyal sorunlar ile baş etmesi için yöntemler öğrenmeleri ve farklı bakış açıları kazanmaları sağlanır.

Bireysel terapi kimlere önerilir?

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde onları objektif bir şekilde dinleyecek ve onlara farklı bakış açısı kazandıracak insanlara ihtiyaç duyarlar. Bu gibi durumlarda yapılacak en mantıklı şey bir danışmana başvurmak ve profesyonel yardım almaktır. Sorunlarınızı başkalarının yanında konuşmaktan çekiniyorsanız, özel ilgi ve sorunlarınıza akılcı çözümler arıyorsanız, bireysel terapiye başvurabilirsiniz.

Bireysel terapide amaç nedir?

Bireysel terapide amaç danışana dertlerinin üstünü örtmeyi, görmezden gelmeyi öğretmek ve onu neşelendirmek değil, kişinin kendini tanımasını sağlamak ve böylece problemlere kalıcı çözümler üretmeyi başarmaktır. Danışanın duygusal zorlukların üstesinden gelmesi, davranış ve tutumlarında sağlıklı değişimleri, insanlarla olan ilişkilerinin düzenlenmesi, sorunlarla başa çıkma kapasitelerinin artırılması, öz farkındalığın artırılması gibi konularda geliştirilmesi amaçlanır. Terapinin sonunda danışana mutlu bir yaşam yolunun önü açılır.

Whatsapp Hattı
1
Personita Terapi Whatsapp Hattı
Personita Terapi Whatsapp Hattı